slider item
Images
tim

Trails in Motion

 

FILMY FESTIWALOWE

Best Foot Forward

Czas trwania: 29 minutes
Reżyseria: Adrian Muscat + Tina Costessi
Produkcja: Red Gadget Films
Język: Angielski - w tłumaczeniu na język polski - napisy
Kraj: Australia
Michael Milton dojrzewa w rodzinie zawodowych narciarzy, po stracie nogi w wyniku choroby w wieku dziewięciu lat nie stanowi to przeszkód w jego szybkim powrocie do uprawiania sportu. Chłopak po kilku latach zotaje najlepszym australijskim spotowcem z niepełnosprawnością w zimowej olimpiadzie wygrywając sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe medale. Mike stawia przed sobą nowe wyzwania chcąc pokazać, że życie z ograniczoną sprawnością nie musi oznaczacz rezygnacji z marzeń. Postanawia wystartować w biegu na 50 kilomterów podczas Ultra Trail Australia w pięknych Górach Błękitnych i ukończyć go w limicie czasu. Zdjęcia do filmu realizowano podczas startu biegu UTA w 2017 roku.

Controlled Silence / Kontrolowana cisza

Czas trwania: 5 minutes
Reżyseria: Matte Trappe
Produkcja: 9 Mind Asylum
Język: Anfielski / w tłumaczeniu na język polski - napisy
Kraj: USA

Litewski biegacz, ultramaratończyk Gediminas Grinius, zawodowy żołnierz po powrocie z misji w Iraku i Afganistanie po latach zmagań ze schrzeniami związanymi z zespołem stresu pourazowego odnajduje spokój i drogę do nowego życia w bieganiu. Historia bliska sercu wszystkim polskim biegaczom, bowiem początki biegowej przygdy Gediminasa Griniusa związane są z jego pobytem w Polsce. Biegacz w 2016 roku wygrywa światowy cykl Ultra Trail World Tour. Obecnie jeden z najbardziej rozpoznawanych biegaczy ultra na świecie. Zawodnik międzynarodowego teamu Vibram.

Changing Course / Zmieniając kurs

Czas trwania: 8 minutes
Reżyseria: Ryan Heffernan + Grayson Schaffer
Produkcja: Talweg Creative
Język: English/ w tłumaczeniu na język polski - napisy
Pochodzenie: USA
Clare Gallagher uczy się w szkole medycznej, realizując plany, których oczekuje od niej otoczenie, a które nie dają jej szczęścia. Clare postanawia zmienić swoje życie. Zrobić "krok w tył" i poświęcić się swojej prawdziwej pasji. Iść w nowym kierunku. Clare obecnie jest ambasadorem międzynarodwej marki Patagonia. Startowała w tym roku w reprezentacji USA na Mistrzostwach Świata w Trailu w Hiszpanii.

Boundary breaker

Czas trwania: 7 minut
Reżyseria: Carrie Highman
Produkcja: Dream Lens Media
Language: Angielski - w tłumaczeniu na język polski - napisy
Pochodzenie: USA
Co pozwala ludzkiemu ciału i głowie przebiec 155 mil w ciągu jdnego dnia? I jak jest o możliwe? Film o dziewczynie, która udowadnia, że granice istnieją tam gdzie sami je stwarzamy. Pasjonatka biegów długich, do której należy rekord w biegach 24 godzinnych w Stanach Zjednoczonych. W tym roku Courtney jako pierwsza kobieta dotarła do mety podczas słynnego biegu w Kalifornii - Western State Endurance Run. Co ją motywuje? W jaki sposób jej ciało radzi sobie z wyzwaniami jakie przed sobą stawia?
Opowieść o życiu Courtney Dauwalter, która pokazuje kulisy życia utalentowanej biegaczki.

Euphoria / Euforia

Czas trwania: 20 minutes
Reżyseria: Linda Sanders + Alessandro Beltrame
Produkja: IRUN4ULTRA
Język: English - w tłumaczeniu na język polski - napisy
Pochodzenie: USA

Euphoria, to opowieść z trudnej do opisania słowami przygody w Parku narodowym Mao, która toczy się głęboko w amazonskich lasach. Niezmierzony bezkres dżungli, który ciągnie się od szczytów And, aż do rzeki Madre de Dios, trudno dostępny teren i piękno natury w obrazach ukazujacych wyścig w amazońskich lasach. Główny bohater filmu - Sondre Amdahl, pochodzi z Norwegii. W tym roku był jednym z gości organizatorów biegu Trójmiejski Ultra Trail.

In constant motion / W ciągłym ruchu

Czas trwania: 13 minutes
Reżyseria: Cameron Sylvester
Producent: Nomadik Motion
Język: Angielski - w tłumaczeniu na język polski - napisy
Pochodzenie: USA

Adam Campbell opiera swoje życie na emocjach. Jako jeden z najlepszych biegaczy ultra na świecie, swoje życie opiera na jednej mantrze "Nie ruszasz się, nie żyjesz".
To życi zatrzymuje się 30 sierpnia 2016 roku. Adam ulega wypadkowi podczas próby bicia rekordu pokonania przełęczy Rogera w Kolumbii Brytyjskiej z innymi biegaczami ultraświata: Nickiem Elsonem i Dakotą Jones. Chwytając ię luźnej skały, Adam upada, łamiąc sobie trzy kregi, miażdżąc biodro i kości nóg. Wracjąc do zdrowia Adam zaczyna kwestionować swoja sportową przyszłość. 10 miesięcy później, próbując odnaleźć się na nowo staje na starcie słynnego stumilowca Hardrock, który już wcześniej miał okazję pokonać. Podczas biegu towarzyszy mu kamera. Start dla Adama okazuje się być czymś znacznie więcej niżtylko czasem na tablicy wyników.

Qamaniq

Czas trwania: 20 minutes
Reżyseria: Caroline Coté
Produkcja: Explore Creations
Język: Angielski - w tłumaczeniu na język polski - napisy
Pochodzenie: Kanada

W sierpniu 2017 roku grupa trzech kobiet w wieku od 25 do 30 lat podjęła się wyzwania poszukiwania własnych mozliwości. Dziewczyny chcą pokonać ogromne, dzikie i odległe terytorium. Przez kilka dni przechodzą 100 km trasy przez Park Narodowy Kuururjuaq, wzdłuż Mont d'Iberville, przecinający słynną rzekę Koroc w Kanadzie. Podróż to próba zrozumienia kultury Eskimosów, odkrywanie ziemi swoich przodków. Produkcja zupełnie różniąca się od pozostałych filmów festiwalu.

The Musician / Muzyk

Ben Gibbard jest wokalistą amerykańskiego alternatywnego zespołu rockowego "Death Cab for Cutie", który również uwielbia bieganie. Film to tydzień z jego życia, podczas trasy zespołu w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku.

FILMY POLSKICH TWÓRCÓW / FILMY ZAGRANICZNE

MIRA

Czas trwania: 42 minuty

Reżyseria/produkcja: Lloyd Belcher

Język: Angielski - w tłumaczeniu na język polski - napisy

Kraj: Nepal

Mira - to film o nepalskiej dziewczynie, która marzy by zostać uznanyą na świecie biegaczką górską. Dorastając w odległej wiosce w Nepalu, Mira zawsze marzyła o sukcesie w sporcie. Kiedy dorasta, przeprowadza się do Kathmandu, by próbować realizowć marzenia. Życie w mieście szybko jednak przestaje podobać się dziewczynie. Kiedy już postanawia powrócić do swojej wioski, przypadkiem podczas porannego biegu poznaje innego biegacza, który opowiada jej o wyścigu na okolicznych wzgórzach. Mira postanawia w nim wystartować. Nie tylko zjmuje tam pierwsze miejsce, ale także zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej trudne górskie wychowanie przygotowało ją doskonale do tego sportu. Ten krótki, barwny dokument nakręcony w Hongkongu, Nepalu i Australii opowiada historię dziewczyny z Nelapu i jej drodze do bycia jedną z najbardziej rozpoznawanych biegaczek górskich na świecie.

Film wielokrotnie nagradzany podczas górskich festiwali.

Zdobywał nagrody na:

Grand Prize - Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich w Vancouver 2017

Parkstad Limburg Jury Award - Holenderski

Festiwal Filmów Górskich 2017 Prix ​​du Dépassement de Soi

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Les Diablerets 2016

Najlepszy film w kulturze górskiej - nowozelandzki Festiwal Filmów Górskich 2016

Zdobywca nagrody Emerging Talent - Alaska International Film Awards 2016

Zwycięzca Nagrody Publiczności - Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich w Katmandu 2016

Finalista - BANFF Mountain Film Festival 2016

"Mira" została wybrana do udziału w BANFF World Tour 2017, który jest największym festiwalem górskim i tournee filmowym na świecie, docierającym do około 500 000 ludzi poprzez ponad 1000 pokazów w 500 lokalizacjach organizowanych w 42 krajach.

ZWIASTUN

Kiliton. Najwyższy maraton świata.

Czas trwania: 45 minut
Reżyseria: Maciej Jabłoński
Język: polski
Kraj produkcji: Polska

KILITHON - NAJWYŻSZY MARATON ŚWIATA
Dudnienie bębnów, zapach afrykańskiej dżungli i dramat na szczycie Kilimandżaro. Niepewność na szczycie i niepohamowana radość podczas zbiegu z "Dachu Afryki" - to wszystko (i wiele więcej) w relacji filmowej, która jest zapisem niesamowitego wyzwania, którgo realizacji podjęła się grupa śmiałków w grudniu 2017 roku.


Od reżysera:

Historie moich zdjęć i filmów oparte są na obserwacjach życia podczas moich podróży w różne części świata. Pasjonuje się fotografią, filmem i światem, w którym żyjemy. Wierzę, że wciąż jest wiele nieodkrytych, niezbadanych miejsc, a ten fakt sprawia, że są one prawdziwe, nie "kreowane". Tworzy to doskonałe warunki dla prawdziwej fotografii i filmu, dla dokumentowania, pokazania prawdy i jej piękna. Uwielbiam być pionierem, tworzyć rzeczy po raz pierwszy, odkrywać je - taki też był scenariusz dla Kilithona. Dotrzeć na szczyt w bardzo krótkim czasie i pokonać dystans maratonu - po raz pierwszy.


Mam nadzieję - nie jest to tylko rejestracja wideo kolejnego "ekstremalnego wydarzenia sportowego". To dokument o relacjach międzyludzkich i osobistych dramatach nagrywanych podczas wydarzenia, którego nikt wcześniej nie dokonał. Dzięki Kilithonowi odkryliśmy niewielką część świata, nikomu wcześniej nieznananą.

Linki: 
FACEBOOK
ZWIASTUN

Chasing the breath

Film w reżysrii Adriana Dmocha

Czas trwania: 51 minut

Język: polski

Produkcja: Polska

Chasing the Breath – film o człowieku, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania Roberta Celińskiego do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon. Prawdziwość oraz emocje wciągają nas we wspólne treningi z bohaterem, proces aklimatyzacji, a także w sferę prywatną, która ujawnia się podczas najtrudniejszych momentów. Chasing the Breath to obowiązkowa pozycja nie tylko dla sportowców, ale również dla osób, które marzą o zdobyciu swojego, własnego Everestu. W filmie znajdziemy garść pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów ukazujących przygotowania sportowca do najtrudniejszych biegów na świecie.

Awards: Pakistan International Mountain Film Festival Pakistan December 16, 2017

AUDIENCE AWARD International Nature Film Festival Gödöllő Hungary May 26, 2018

Hungarian premiere 2nd place in Travelogues and Expedition documentaries

Oficial selection:

- 13th Spotkania z Filmem Gorskim Zakopane Zakopane Poland September 1, 2017

- 22nd Ladek Mountain Festival Ladek Zdroj Poland September 22, 2017

- Adrenalinium Zywiec Poland October 21, 2017

- 15th Kraków Mountain Festival Cracow Poland December 2, 2017

- MOROCCO ADVENTURE FILM FESTIVAL Marocco Decemeber 21, 2017

- INKAFEST Mountain Film Festival Peru October 15, 2018

ZWIASTUN