W piątek wieczorem zapraszamy na pierwszy dzień kina festiwalowego Trail Running Festiwal w Orlim Gnieździe w Szczyrku.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia, kilku prelekcjach, piątkowy wieczór poświęcimy na pokaz filmów międzynardowego festiwalu Trails in Motion.

Wydarzenia, kórego hostingi odbywają na niemal każdym kontynencie. Swoje korzenie ma on w afrykańskim Cape Town, gdzie odbywa się jeden z biegów Ultra Trail World Tour - Ultra Trail Cape Town. To już jego szósta edycja. Tym razem gościć będziemy go podczas TRF w Szczyrku. 

W ramach wydarzenia zobaczycie osiem z konkursowych produkcji. Każda z nich to osobna historia pisana przez głównych bohaterów. W repertuarze obejrzycie krótkometrażowe realizacje, amerykańskich, australijskich oraz kanadyjskich producentów, w których główne role zagrali m.in. Gediminas Grinius, Clare Gallagher, Courtney Dauwalter (zwyciężczyni tegorocznego Western States Endurance Run) czy Adam Campbell.

Każdy z tych biegaczy przedstawia swoją pasję, w innym kontekście i okolicznościach. Filmy Trails in Motion to nie tylko okazja by usłyszeć ciekawe, pełne pasji opowieści, ale również obejrzeć piękne zdjęcia nagrywane w australijskich Górach Niebieskich, Wielkim Kanionie w Stanach czy na alpejskich ścieżkach biegu Ultra Trail Du Mount Blanc.

Oficjalny trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hdIyiiJ2m-c
O filmach: https://www.trailrunningfestival.pl/filmy

Filmy:
In Constant Motion - USA
Changing Course - USA
Qamaniq - Kanada
Euphoria - USA
Best Foot Forward - Australia
The Musician - Australia
Boundary Breaker - USA
Controlled Silence - USA