ZAPOWIEDŹ FESTIWALU

 

TRAIL RUNNING FESTIWAL

Nowe wydarzenie dla miłośników biegania w górach w Polsce

 

Inspirujące historie, ciekawi goście, profesjonalne warsztaty i wspaniałe kino. Tego wszystkiego spodziewać się można podczas Trail Running Festival. Festiwalu o ludziach i dla ludzi związanych z bieganiem górskim i górską, sportową aktywnością. Pasjonatów biegania, szczególnie tego górskiego, zapraszamy na festiwal, który odbędzie się, od 26 do 28 października w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Pierwsza edycja wydarzenia łączy elementy kina, warsztatów oraz biegowej aktywności z cyklem festiwalowych spotkań i prelekcji. Jak mówią organizatorzy wydarzenie jest przede wszystkim okazją do tego, by zainspirować innych do odkrycia w sobie miłości do gór i sportu.

 

Ian Corless

Fot. Archiwum Ian Corless, O PRELEGENCIE.

Ramowy Program Festiwalu jest już na stronie organizatora. Podczas spotkań, warsztatów, wspólnych treningów poruszane będą tematy z różnych światów o jednym, wspólnym mianowniku. Festiwal to wspaniała okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o treningu, odkryć interesujące i pełne inspiracji historie, a także poznać nowe miejsca, o których opowiadać będą festiwalowi goście. Warsztaty podczas wydarzenia poprowadzą specjaliści z poznańskiego centrum ruchu BODYWORK, ratownicy GOPR Beskidy oraz załoga Formy na Szczyt, która wprowadzi uczestników wydarzenia w świat treningu w warunkach wysokogórskich pod kątem przygotowań do startów w zawodach.

W Szczyrku pojawią się również osoby, które Polskę odwiedzą po raz pierwszy. Swoją obecność podczas Festiwalu potwierdził fotograf i podróżnik Ian Corless, autor podcastów Talk Ultra - wywiadów i rozmów z najlepszymi biegaczami ultra-trailu z całego świata. Ian to również znakomity mówca, o czym będziecie mieć okazję przekonać się w trakcie jednej z festiwalowych prelekcji.

 

Przed publicznością TRF wystąpią również Dominika Stelmach – obecnie jedna z najszybszych kobiet w biegach górskich w naszym kraju, reprezentantka Polski w tegorocznych mistrzostwach świata w biegach górskich długodystansowych, światowa rekordzistka biegu Wings for the Life.

Dominika Stelmach

 

Krzysztof Dołęgowski – dziennikarz, propagator biegów ultra w Polsce, redaktor portalu napieraj.pl, współautor książki „Szczęśliwi Biegają Ultra”. Orle Gniazdo odwiedzą również Krystian Ogły – pierwszy Polak, który przebiegł 12 startów międzynarodowego cyklu Ultra Trail World Tour oraz Piotr Hercog – organizator festiwalu biegowego w Lądku Zdrój, który do Szczyrku zawita zaraz po powrocie z kolejnej wyprawy w ramach projektu Pior Hercog Mountain Challange. Nie zabraknie też Artura Kurka, który opowie o swojej życiowej pasji związanej z startami w rajdach przygodowych oraz triathlonach extremalnych. Lista gości nie jest jeszcze zamknięta – zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu, bo organizatorzy przygotowali wyjątkowe i – zapewniamy – niepowtarzalne spotkania, które zapadną w pamięć uczestników na długo.

Bilety na Festiwal dostępne są na stronie internetowej: BILETY.

 

TRF

INFORMACJA O FINANSOWANIU PROJEKTU

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Images
beskid

DO POBRANIA

 

Images
beskid