Miejsca Festiwalowe

Tekst

Szczyrk

Malownicza miejscowość leżąca w sercu Beskidu Śląskiego, w dolinie Żylicy. Położony na wysokości 500 m n.p.m w bezpośrednim sąsiedztwie szczytów – Skrzyczne, Skaliste oraz Klimczoka stanowi doskonałą bazę wypadową dla turystyki pieszej oraz popularnym ośrodkiem sportów zimowych. W 1924 wzniesiono tu pierwszy schron dla narciarzy, a następnie schronisko na Skrzyczne. Wieloletnie tradycje narciarskie oraz blisko 60 kilometrów tras zjazdowych powodują, że Szczyrk często jest nazywany narciarską stolicą Polski.

 

Beskidy

To pasmo górskie w Karpatach rozciągające się na ponad 600 kilometrów i leżące na obszarze czterech państw – Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainy. Na tak wielkim terenie ustanowiono aż jedenaście parków narodowych, z czego aż cztery znajdują się w Polsce. Beskidy to drugie najmłodsze, zaraz po Tatrach, pasmo górskie w Polsce. Najchętniej odwiedzaną częścią Beskidów jest Beskid Śląski, z bogatą infrastrukturą turystyczną oraz niezapomnianymi walorami krajobrazowymi.

 

"Cieszyńska Kraina"

Lokalna Grupa Działania istnieje od 2008 i zrzesza dziewięć gmin partnerskich oraz trzy miasta – Szczyrk, Wisłę oraz Ustroń. Celem LGD Cieszyński Kraina jest rozwój obszarów wiejskich poprzez pozyskiwanie środków zewnętrznych z programu unijnego LEADER. Dzięki uczestnictwu w grupie podmiotów lokalnych możliwe jest wykorzystanie potencjału regionu i optymalne wykorzystanie pozyskanych środków dla wybranych projektów.

Centrum Kongresów i Rekraacji Orle Gniazdo - Festiwalowe Centrum

Znajdź Nas na mapie: