OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFII JANA NYKI - HOL EXPO

Tekst

Festiwal otworzy wystawa zdjęć w holu głównym Orlego Gniazda.

Swoje zdjęcia podczas wydarzenia prezentować będzie Jan Nyka - fotograf związany z bieganiem górskim od początków swojej pracy twórczej.

Jego fotografie trafiały na okładki magzynu "Miesięcznik Bieganie" oraz "Ultra". Jedną z wystaw zdjęć Jana prezentowana była podczas biegu im. Franciszka Marduły w Zakopanem w 2017 roku. Inicjator "Memoriału chodu tatrzańskiego", którego druga edycja odbyła się w sierpniu tego roku w Zakopanem.

Spotkanie z Janem poprowadzi autor poniższych słów, Mikołaj Kowalski- Barasznikow.

"Jan Nyka to artysta, u którego bieganie spotyka się z fotografią na górskim szlaku. Efektem są prace, które wykraczają daleko poza schematy - piękno biegów górskich przybiera na nich malarską, a czasem wręcz rzeźbiarską formę. Dbałość o kompozycję, staranny wybór tła, gra kolorów i niezwykli bohaterowie - to znaki rozpoznawcze Jana Nyki, bez wątpienia jednego z najoryginalniejszych i najbardziej charakterystycznych fotografów w świecie ultratrailu".

Po zakończeniu Festiwalu zdjęcia wystawowe Fundacja "Festiwal Biegów Górskich" przekaże na licytacje charytatywne w ramach wspierania rozwoju Centrum Pozytywnej Energii w Poznaniu oraz Aukcji WOŚP w kolejnym Finale w 2019 roku.

JAN NYKA - FOTOGRAFIA

TRF