WARSZTATY FESTIWALU

WARSZTATY

BODYWORK - CENTRUM RUCHU I TERAPII

1. Trening motoryczny biegacza (warsztat)

Biegacze często nie doceniają efektów pracy na siłowni. Dzięki dokładnej analizie ruchu i nowoczesnym podejściu do treningu motorycznego jesteśmy w stanie wybrać ćwiczenia, które będą efektywnie zwiększać siłę biegową i poprawiać mechanikę biegania w górskim terenie. Przełoży się to na mniejszy tygodniowy kilometraż, który będzie poprawiać parametry biegowe. Praca siłowa - paradoksalnie - zmniejsza zmęczenie i monotonię charakterystyczne dla sportów wytrzymałościowych, które prowadzą często do przeciążeń i kontuzji. Teoretyczno-praktyczny warsztat wyjaśni podstawy treningu motorycznego i zademonstruje najlepsze metody treningowe - od mobilności, przez trening siłowy po trening specyficznych wzorców biegowych.

Prowadzący: Paweł Krótki i Jakub Gdula (BODYWORK®).

Gość: Kamil Leśniak.

Uwaga! Z uwagi na ograniczoną Ilość miejsc - 50 osób, na warztaty BODYWORK prowadzimy nieodpłatne, odrębne zapisy.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

BODYWORK - CENTRUM RUCHU I TERAPII

2. Trening Core (warsztat)

Rdzeń to miejsce, w którym rodzi się prawdziwa siła. Głębokie mięśnie centrum to również okolica. która w wyniku siedzącego stylu życia ulega często osłabieniu. Zaburza to optymalną kontrolę motoryczną podczas ruchów funkcjonalnych do których zaliczamy bieganie. Celem warsztatu jest pokazanie metod treningu mięśni posturalnych oraz mięśni okolicy tułowia, które wzmocnią wyprostowaną i zrównoważoną postawę ciała w mechanice biegania.

Prowadzący: Jakub Gdula i Małgorzata Muzyka-Kopera (BODYWORK®).

Gość: Kamil Leśniak.

Uwaga! Z uwagi na ograniczoną Ilość miejsc - 50 osób, na warztaty BODYWORK prowadzimy nieodpłatne, odrębne zapisy.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

BODYWORK - CENTRUM RUCHU I TERAPII

3. Trening powięzi (trening)

Tkanka łączna (powięź) jest integralnym układem, który w fundamentalny sposób wpływa na jakość funkcjonowania mięśni i ścięgien.

Łączy ona pracę mięśniową z pracą elastyczną, przez co jest największym medium ruchu w ciele człowieka. Celem treningu powięziowego jest uruchomienie tego układu, odżywienie go i ukrwienie oraz nadanie mu pełnej sprężystości. Przekłada się to nie tylko na większą swobodę poruszania się, lecz również poprawia nasze wzorce biegowe.

Prowadzący: Małgorzata Muzyka-Kopera (BODYWORK®).

Uwaga! Z uwagi na ograniczoną Ilość miejsc - 50 osób, na warztaty BODYWORK prowadzimy nieodpłatne, odrębne zapisy.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

FORMA NA SZCZYT - KAROL HENNING

Trening w górskim niedotlenieniu - fakty i mity na temat treningu hipoksyjnego

W roku 1968, kiedy to Igrzyska Olimpijskie w Meksyku odbyły się na wysokości 2300m n.p.m, było jasne, że trening w górskim niedotlenieniu stanie się obowiązkowym elementem przygotowań najlepszych sportowców konkurujących w dyscyplinach wytrzymałościowych. Od tego czasu powstało wiele metod i systemów treningowych w warunkach hipoksji, które mają różny wpływ na formę fizyczną. Czasami wręcz negatywny. Na prelekcji, Karol Hennig- trener biegaczy górskich oraz Himalaistów Zimowej wyprawy na K2, przedstawi Wam informacje na temat tego jak trenować w warunkach wysokogórskich, jakie wysokości dobierać do konkretnych typów trenigu oraz dla kogo jest dedykowany obóz wysokogórski w celu poprawy wydolności biegowej.

FORMA NA SZCZYT - KAROL HENNING

Regneracja i przygotowanie fizjologiczne do biegów górskich

Dla większości z nas najważniejszym aspektem w budowaniu formy jest dobrze wykonany trening oraz zrealizowanie założonych obciążeń wysiłkowych. Wiele osób zapomina jednak o odpowiedniej regeneracji i odpoczynku, a to właśnie w dniu regeneracyjnym Wasza forma wzrasta i organizm adaptuje się i przygtowuje się do kolejnego wysiłku. Na wykładzie poruszymy temat superkompensacji, aktywnej regeneracji, dowiecie się o tym jak przysieszyć z regeneracją po treningu oraz jak topowi zawodnicy dyscyplin wytrzymałościowych "wstrzelają" się z formą na zawody.

GOPR BESKIDY

Bezpieczeństwo biegaczy na górskich szlakach

Warsztat w formie prelekcji prowadzony przez biegającą ekipę Beskidzkiej Grupy GOPR BESKIDY